Amazonia płonie – czy jest się czym martwić?

Zielone płuca Ziemi – Amazonia produkuje około 20% tlenu, a teraz płonie. W tradycyjnych mediach cisza, a tymczasem cały świat jest zagrożony. W internecie bombardowani jesteśmy petycjami, artykułami o śmierci naszej planety i innymi bardzo czarnymi scenariuszami. Problem faktycznie jest duży, ale czy powinniśmy zacząć panikować?

Odpowiedź brzmi: nie, ale…

Coś powinno się zmienić. W tym roku zarejestrowano ponad 75 tysięcy pożarów w Brazylii. W latach 2018 i 2016 było to kolejno 40 i 68 tysięcy. Rok w rok tracimy ogromne połacie lasu. W tym roku strata jest tylko o kilka procent większa niż 3 lata temu, więc nie jest to nic nowego.

Nie oznacza to jednak, że problem nie istnieje. Powinny powstać międzynarodowe regulacje, które popchną cały świat, a przede wszystkim władze Brazylii do działania, tak jak to się stało w kwietniu tego roku podczas pożaru katedry Notre Dame. Dla wielu ludzi niepojętym jest to jaki rozgłos zyskał Paryż w porównaniu do tych ogromnych pożarów. Można to zrozumieć mając na uwadze mocne zakorzenienie w kulturze paryskiego zabytku, ale można pomyśleć, że ktoś próbuje to zatuszować.

Nie powinniśmy iść za bardzo w teorie spiskowe, ale faktycznie ktoś powinien się temu przyjrzeć. Możliwe, że komuś wpływowemu bardzo zależy na terenach obecnie pokrytych lasem. Zainteresowanie telewizji powinno pomóc.

Nie panikujmy, ale zainteresujmy się tym. Może wspólnie uda nam się zmniejszyć skalę pożarów w przyszłych latach. Nie zaszkodzi podpisać petycji https://secure.avaaz.org/campaign/pl/amazon_apocalypse_loc/

redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

PSG zdominuje Ligue 1 po raz kolejny?

czw Wrz 5 , 2019
Od wejścia Katarczyków do stolicy Francji upłynęło sporo wody w Sekwanie. Jednym z ich największych transferów było przejście Zlatana Ibrahimovicia, który w 2013 roku doprowadził ich do pierwszego Mistrzostwa od 19 lat. Szwed wówczas zdobył 30 bramek i od tamtej pory zaczęła się hegemonia paryskiego zespołu w Ligue 1. Serię […]

Sprawdź podobne